Zakończyło się betonowanie stropu wentylatorni

Na budowie kontynuowane są prace wykończeniowe na wielu płaszczyznach. W wydrążonym tunelu TBM montowane są potrzebne instalacje. Co jeszcze dzieje się na wyspach Uznam i Wolin?

Na stropie pośrednim w komorze startowej murowana jest galeria ewakuacyjna, a ściany szczelinowe są uszczelniane. Jeżeli chodzi o konstrukcje pomieszczeń technicznych i ewakuacyjnych, trwają tam roboty wykończeniowe. W komorze startowej na wyspie Uznam zakończyło się betonowanie stropu wentylatorni. Ściana wyrzutni wentylacyjnej jest zbrojona i szalowana. Montowane są także wentylatory wyciągowe. Na rampie kontynuowany jest montaż obudowy ścian szczelinowych. W budynku Biura Centrum Obsługi, a także w budynkach Stacji Trafo TK1 czy TK3, trwają prace wykończeniowe oraz instalacyjne. Budynki są zaopatrywane w potrzebne wyposażenie.

Konstrukcja obu wyjść ewakuacyjnych (EE1 oraz EE2) w tunelu TBM jest uszczelniana. Montowana jest instalacja infrastruktury. Obudowa tunelu jest czyszczona i uszczelniana, podobnie jak prefabrykaty. Płyta jezdna na odcinku T3 została zaizolowana.

Po drugiej stronie, na wyspie Wolin, trwają prace wykończeniowe nie tylko w komorze odbiorczej, ale także w budynku Stacji Trafo TK2 czy w części rampowej. Tam również montowana jest konstrukcja pod elewację (panele aluminiowe). Na placu budowy wykonywane są prace utrzymaniowe i porządkowe. Kontynuowane są też roboty drogowe.

Liczba odwiedzin: 453517
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 r.