W tunelu zamontowano wszystkie wsporniki górne przy wyjściu ewakuacyjnym EE2

Na budowie tunelu wykonywane są liczne prace wykończeniowe, w tym również prace porządkowe.

Na rampie po stronie wyspy Wolin wykonano izolację pod warstwy bitumiczne. Montowana jest też konstrukcja pod elewację. Na budowie stacji Trafo TK2 zakończyły się prace przy konstrukcjach. Nadal wykonywane są roboty wykończeniowe. Na drogach budowana jest niezbędna infrastruktura drogowa.

Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 zamontowano wszystkie wsporniki górne. W tunelu montowana jest instalacja infrastruktury czy bariery energochłonne na odcinku T2. Na odcinku T1 trwają przygotowania do wykonania izolacji płyty jezdnej. Konstrukcja obu wyjść ewakuacyjnych oraz prefabrykaty są uszczelniane.

Po stronie wyspy Uznam, w komorze startowej, szalowana i zbrojona jest płyta jezdna w części zachodniej. Wykonywane jest także betonowanie płyt jezdnych w części wschodniej oraz przygotowanie pod zasypkę części centralnej układu jezdnego. Strop górny został całkowicie zazbrojony oraz zabetonowany. Na stropie pośrednim murowana jest klatka ewakuacyjna. W budynku Biura Centrum Obsługi trwają między innymi roboty wykończeniowe czy instalacyjne prace wewnętrzne. Na placu budowy wykonywane są prace porządkowe.

Liczba odwiedzin: 455676
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 r.