W Świnoujściu odbędzie się sympozjum naukowo-techniczne

Już w czwartek, 7 kwietnia, rozpocznie się sympozjum, na którym eksperci z branży budowlanej opowiedzą o szczegółach budowy najdłuższego, podwodnego tunelu w Polsce. Całe wydarzenie będzie można oglądać on-line.

Sympozjum pod nazwą „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” organizowane jest przez Urząd Miasta Świnoujście oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Ministerstwo Infrastruktury oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego objęli wydarzenie honorowym patronatem.

W harmonogramie pierwszego dnia sympozjum zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, podczas których wystąpią między innymi przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury czy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W części wystąpień wprowadzających będzie można posłuchać Zastępcy Prezydenta Miasta Świnoujście, Barbary Michalskiej.

Wystąpienia problemowe podzielono na dwie sesje. W każdej z nich wystąpią przedstawiciele firmy PORR/Gülermak, a więc wykonawcy projektu, przedstawiciel firm Sweco/Lafrentz, które pełnią nadzór nad projektem, a także kierownicy wybranych działów budowy. Wszyscy prelegenci będą opowiadali o swoich doświadczeniach podczas pracy na budowie tunelu pod Świną. Na piątek zaplanowano wizytę na placu budowy, gdzie także zakończy się dwudniowe wydarzenie.

– Sympozjum  skierowane jest  do szerokiego kręgu interesariuszy, nie tylko inżynierów i techników budownictwa, studentów, ale także do firm i instytucji z rynku pracy naszego województwa. Na scenie pojawią się ci, którzy na bieżąco uczestniczą w procesie budowy. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa – mówi Barbara Michalska.

Szczegółowy plan sympozjum naukowo-technicznego oraz darmowa rejestracja są dostępne na stronie akademia.inzynieria.com 

Liczba odwiedzin: 455672
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 r.