W budynku Biura Centrum Obsługi zostanie uruchomiony system SCADA

Aby systemy bezpieczeństwa działały prawidłowo i sygnały docierały do Biura Centrum Obsługi bez żadnych komplikacji, z pomocą przychodzi system SCADA, który będzie koordynował pracę wszystkich systemów w tunelu.

SCADA w „sercu tunelu”

W tunelu zostanie uruchomiony szereg instalacji, między innymi instalacja wyciągowa, hydrantowa czy sieć światłowodowa. Planowane jest także uruchomienie systemu SCADA, którym będzie można sterować z Biura Centrum Obsługi. Dzięki niemu wszystkie systemy będą skoordynowane i będzie można na bieżąco podglądać stan każdego urządzenia funkcjonującego w tunelu.

Na placu budowy trwają prace wykończeniowe

W budynku Biura Centrum Obsługi trwają prace wykończeniowe, a już niedługo zostanie uruchomiona instalacja oraz urządzenia potrzebne do jego obsługi. Prace kontynuowane są także w budynku Stacji Trafo TK1, gdzie oprócz montażu elementów wentylacji zostaną zamontowane instalacje oświetlenia i uziemiająca. Nawierzchnia dla pieszych przy parkingu Biura Centrum Obsługi będzie dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Wzdłuż trasy dojazdowej DD1 powstanie ogrodzenie. Pojawią się również znaki zmiennej treści.

Na wyspie Wolin tereny zielone, skarpy oraz pobocza zostaną wyprofilowane, a na ścieżce rowerowej pojawi się nawierzchnia bitumiczna. W budynku Stacji Trafo TK2 powstaje elewacja i pokrycie dachowe. Zaplanowano też uruchomienie rozdzielnic, transformatorów, podpięcie i uruchomienie oświetlenia.

W części rampowej powstaje elewacja

Jeszcze w tym miesiącu w komorze startowej oraz w komorze odbiorczej nastąpi rektyfikacja, a więc obróbka wszystkich elementów podkonstrukcji obudowy panelowej ścian. Na oczepach zamontowano balustrady, prowadzone są roboty wykończeniowe. W tunelu wykonywana jest też kosmetyka powierzchni betonowych i ich doszczelnienie.

Liczba odwiedzin: 457733
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 r.