TBM CORAZ DALEJ

25 dwumetrowych pierścieni czyli 200 segmentów – tyle elementów obudowy tunelu Wyspiarka zamontowała w ubiegłym tygodniu. Łącznie tunel ma już 467 metrów, a maszyna TBM jest coraz bliżej wjechania i drążenia pod dnem Świny.

Poza tym w komorze startowej odpompowywano wodę, uszczelniano płytę denną i ściany szczelinowe oraz zlikwidowano studnię odwodnieniową. Zamontowano też dodatkową pompę transferową.

Toczą się prace przy wiadukcie nad segmentem siódmym – w ciągu starej nitki ulicy Karsiborskiej. W segmentach dziesiątymi i jedenastym izolowano strop górny.

Trwa separacja urobku w zakładzie STP. Oddzielony urobek jest transportowany na miejsce składowania przy ulicy Karsiborskiej. W związku z postojem technologicznym maszyny TBM możliwe było także tu wykonanie prac serwisowych.

W zakładzie prefabrykacji trwa produkcja segmentów obudowy tunelu, które są następnie przewożone na plac magazynowy, a w odpowiednim czasie w rejon komory startowej.

W dalszym ciągu prowadzona jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej..

Podobnie po drugiej stronie Świny, na wsypie Wolin – tam również kontynuowane są roboty drogowe i budowa sieci uzbrojenia terenu wraz z infrastrukturą drogową.

Liczba odwiedzin: 453512
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 r.