PLAC BUDOWY PRZEKAZANY WYKONAWCY

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała Wykonawcy plac budowy tunelu w Świnoujściu. Oficjalny „Protokół przekazania prawa dostępu do placu budowy” podpisano w piątek 18 października 2019 roku. Od tego momentu mogą już oficjalnie rozpocząć się prace w terenie.

W pierwszym etapie na placu budowy prowadzone będą roboty przygotowawcze – między innymi sprawdzanie saperskie, wyznaczanie geodezyjne zakresu inwestycji, czy też niezbędne wycinki drzew. Zasadnicze roboty powinny ruszyć na początku przyszłego roku.

Przez ostatnie miesiące trwały prace projektowe, których podsumowaniem było uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wydał ją Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc. Następstwem tej decyzji jest m.in. przekazanie placu budowy Wykonawcy.

Dzięki tej inwestycji Świnoujście zostanie w sposób stały skomunikowane z resztą Polski. Obecnie komunikację zapewniają przeprawy promowe, które mają mocno ograniczoną przepustowość i są zależne od warunków pogodowych.

Zgodnie z kontraktem we wrześniu 2022 roku wszystkie roboty powinny zostać zakończone i kierowcy powinni zacząć korzystać z tunelu łączącego Świnoujście z resztą Polski.

foto: Urząd Miasta Świnoujście

Liczba odwiedzin: 455671
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 r.