Najnowsze zdjęcia lotnicze z placu budowy

Na budowie tunelu pod Świną prace idą w dobrym tempie. W komorze startowej na wyspie Uznam, oprócz prac przy konstrukcjach wewnętrznych, na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową wykonywane są także roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. W budynku Biura Centrum Obsługi, podobnie jak w budynku stacji Trafo TK3, trwają roboty wykończeniowe, instalacyjne prace wewnętrzne oraz implementacja systemów sterowania infrastrukturą tunelową na terenie magazynu, w tym prace programistyczne. Na części drogowej kontynuowana jest budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

W lipcu, w tunelu TBM, zakończyło się betonowanie płyty pod jezdnię, podobnie jak budowa tymczasowej rampy przy wyjściu EE1 od strony odcinka T2. Przy wyjściu ewakuacyjnym EE1 demontowana jest obecnie instalacja mrożeniowa oraz konstrukcja stalowa, która wzmacniała tunel TBM. Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 trwa mrożenie pasywne i prace przy obudowie ostatecznej. Na odcinku T1 (pomiędzy wyspą Uznam a wyjściem ewakuacyjnym EE1) układane i uszczelniane są prefabrykaty. Płyta poddrogowa jest zbrojona i betonowana. Dodatkowo w kanałach technologicznych trwa wykonywanie wylewki.

W komorze odbiorczej na wyspie Wolin także wykonywane są prace przy konstrukcjach wewnętrznych, podobnie jak roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową. Kontynuowana jest również budowa muru oporowego przy bajpasie północnym. Porządkowany jest plac budowy.

Liczba odwiedzin: 453515
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 r.