Dziennikarze na budowie tunelu

W ubiegły piątek (29 lipca) budowę tunelu pod cieśniną Świny odwiedzili dziennikarze. Mieli oni okazję dowiedzieć się m.in. jak postępują prace przy budowie wyjść ewakuacyjnych i obejrzeć powstawanie jednego z nich. Przedstawiciele ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych mediów przeszli od strony Wyspy Wolin rampą, a następnie odcinkiem tunelu drążonego do wyjścia EE2.

A jakie roboty aktualnie toczą się na naszej budowie?  W komorze startowej na wyspie Uznam, oprócz prac przy konstrukcjach wewnętrznych, na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową wykonywane są także roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych. W budynku Biura Centrum Obsługi, podobnie jak w budynku stacji Trafo TK3, trwają roboty wykończeniowe, instalacyjne prace wewnętrzne oraz implementacja systemów sterowania infrastrukturą tunelową na terenie magazynu, w tym prace programistyczne. Na części drogowej kontynuowana jest budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Przy wyjściu ewakuacyjnym EE1 demontowana jest instalacja mrożeniowa oraz konstrukcja stalowa, która wzmacniała tunel TBM. Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 trwa mrożenie pasywne i prace przy obudowie ostatecznej. Na odcinku T1 (pomiędzy wyspą Uznam a wyjściem ewakuacyjnym EE1) układane i uszczelniane są prefabrykaty. Płyta poddrogowa jest zbrojona i betonowana. Dodatkowo w kanałach technologicznych trwa wykonywanie wylewki.

W komorze odbiorczej na wyspie Wolin także wykonywane są prace przy konstrukcjach wewnętrznych, podobnie jak roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową. Kontynuowana jest również budowa muru oporowego przy bajpasie północnym. Porządkowany jest plac budowy.

Liczba odwiedzin: 455669
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 r.