Budowa wyjść ewakuacyjnych – pozostały roboty wykończeniowe

Na budowie tunelu trwają między innymi przygotowania do wykonania nawierzchni asfaltowej, ale również prace wykończeniowe przy dwóch wyjściach ewakuacyjnych. Jak docelowo będzie wyglądał tunel pod Świną? Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji w formie materiału wideo.

Aktualnie w tunelu wydrążonym maszyną TBM uszczelniane są konstrukcje wyjść ewakuacyjnych EE1 oraz EE2. Na drugim z wyjść trwają też roboty wykończeniowe. Kontynuowany jest montaż infrastruktury, uszczelnianie prefabrykatów konstrukcji wewnętrznych tunelu oraz uszczelnianie i czyszczenie obudowy tunelu.

Na wyspie Wolin w komorze odbiorczej trwają prace wykończeniowe konstrukcji wewnętrznych, a na rampie i w tunelu wykonanym metodą stropową, w segmentach R1 do R17, montaż konstrukcji pod elewację.

Na Wyspie Uznam, w komorze startowej, uszczelniane są ściany szczelinowe, murowana jest galeria ewakuacyjna na stropie pośrednim, montowane są wentylatory wyciągowe, zbrojony i szalowany jest strop wyrzutni wentylacyjnej. Trwają również roboty wykończeniowe konstrukcji pomieszczeń technicznych i ewakuacyjnych, a także betonowanie kap chodnikowych. W części tunelu wykonanym metodą stropową w segmentach S1 do S11 montowana jest obudowa ścian szczelinowych. Na obu wyspach toczą się dodatkowo roboty drogowe.

Liczba odwiedzin: 455676
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 r.