90% zaawansowania prac

Na budowie tunelu pod cieśniną Świny trwają głównie prace wykończeniowe. Montowane są wszystkie instalacje oraz potrzebne urządzenia. Tunel jest dokładnie sprzątany, przed układaniem masy bitumicznej.

W komorze startowej, na wyspie Uznam, trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach technicznych oraz ewakuacyjnych. Na rampie i w samym tunelu drążonym powstaje instalacja hydrantowa. Hydranty rozmieszczone będą co 75 metrów, naprzemiennie, po obu stronach tunelu. W części rampowej montowane są także panele aluminiowe, tworzące elewację. Zasłonią one ściany szczelinowe i instalacje, które są po nich prowadzone i zapewnią łatwy demontaż w przypadku serwisowania instalacji czy kontroli stanu ścian szczelinowych. Zamontowano wentylatory strumieniowe.

W budynkach stacji transformatorowych czy Biura Centrum Obsługi prowadzone prace instalacyjne oraz wykończeniowe, w tym montaż urządzeń wyposażenia czy stolarki drzwiowej. W wentylatorni VC1 montowane są tłumiki oraz konstrukcja wraz z żaluzjami wentylacyjnymi. Na placu budowy rozpoczął się demontaż hali prefabrykacji.

Wyjścia ewakuacyjne wykonane w technologii mrożenia są uszczelniane, tak samo jak prefabrykaty, z których wykonana jest galeria ewakuacyjna pod jezdnią. Całość konstrukcji jest czyszczona, a ściany doszczelniane.

W komorze odbiorczej na wyspie Wolin trwają prace wykończeniowe przy konstrukcjach wewnętrznych, natomiast w budynku Stacji Trafo TK2 wykonywane są przede wszystkim prace instalacyjne. Trwają roboty drogowe, w tym infrastruktury drogowej czy rekultywacja terenu. Plac budowy jest porządkowany.

Liczba odwiedzin: 453512
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 r.