1000 metrów Wyspiarki!

Wyspiarka wydrążyła już kilometr! Pokonała odcinek po stronie wyspy Uznam oraz fragment pod cieśniną Świną. Teraz zaczyna drążenie pod wyspą Wolin.

Do mety, czyli do komory odbiorczej, maszynie TBM pozostały 484 metry. Na długości 1000 metrów zamontowała już prefabrykowane pierścienie obudowy tunelu.

Obecnie Wyspiarka drąży po stronie wyspy Wolin. Nie ma lekko, bo wierci „pod górkę”. Nachylenie w tym miejscu do małych nie należy.

Budowę odwiedził Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz w towarzystwie Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasza Żukowskiego oraz przedstawicieli generalnego wykonawcy i nadzoru oraz mediów.

Tunel powstanie na odcinku od ul. Karsiborskiej na wyspie Uznam do skrzyżowania z ul. Duńską i ul. Fińską na wyspie Wolin – łącznie około 3,2 kilometra.

Koszt to 912 462 026,68 PLN, z czego 775 677 722,67 PLN to dofinansowanie z Unii Europejskiej (85 procent). Resztę Gmina Miasto Świnoujście dokłada z własnego budżetu.

Inwestorem jest Gmina Miasto Świnoujście. Inwestorem zastępczym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Szczecin. Wykonawcą jest konsorcjum PORR/ Gülermak. Nadzór nad projektem pełni SWECO/Lafrentz. 

Liczba odwiedzin: 453087
Projekt i wykonanie: M2 Studio

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 r.